TIERRA VERDE mydlové vločky na pranie 400g

Kód: 457586669
€6,10
Skladom

Detailné informácie

Podrobný popis

Mydlové vločky z klasického pracieho mydla na všetky druhy a farby bielizne.  

ČO TO JE A AKO TO FUNGUJE:

Mydlové vločky z klasického pracieho mydla (pôvodné "mydlo s jelením lojom").

Klasické mydlo sa vyrába z tuku (mastné kyseliny), ku ktorému sa pridá zásada (hydroxid sodný alebo hydroxid draselný) tak, aby došlo k tzv. saponifikácii – zmydelneniu.

Mydlo znižuje povrchové napätie vody a tým pomáha rozpúšťaniu nečistôt.

Na rozdiel od mnohých podobných mydiel na trhu, to naše mydlo neobsahuje palmový olej.   N

A ČO SA POUŽÍVA:

na ručné pranie na pranie v automatických práčkach pre alergikov (druhá voľba po mydlových orechoch) na všetky druhy a farby bielizne vhodné na výrobu mydlového slizu  

AKO SA POUŽÍVA: Pranie v práčke: vločky rozpustite v teplej vode a rozpustené pridajte k bielizni priamo do bubna práčky

Dávkovanie na 4-5 kg bielizne: pri mäkkej a stredne tvrdej vode cca 10 g (2 vrchovaté lyžice) vločiek pri tvrdej vode použijeme najlepšie zmäkčovač alebo dávku zvýšime až na 20 gramov (4 vrchovaté lyžice) na ručné pranie použijeme cca 5 g (1 vrchovatá lyžica) vločiek na prací kúpeľ (cca 10 l)

NA ČO DÁVAŤ POZOR:

Pranie s mydlovým slizom v tvrdej vode

Pokiaľ máte tvrdú vodu (môžete to zistiť pomocou testovacieho pásika), nemusia byť výsledky prania s mydlovým slizom uspokojivé, pretože mydlové zložky sa v tvrdej vode zrážajú s minerálnymi látkami a spolu s nečistotou zostávajú vo vláknach bielizne.

Bielizeň potom vyzerá byť zapraná/ zašednutá. V tomto prípade môžete experimentovať s receptom na mydlový sliz, konkrétne s podielom pracej sódy, alebo použiť zmäkčovač a na pranie bielej bielizne prací prášok z mydlových orechov na bielu bielizeň prípadne gél na farebnú bielizeň alebo samotné rozpustené mydlové vločky (nie sliz).  

Prečo Tierra Verde ponúka mydlo obsahujúce látku živočíšneho pôvodu? Loj je odpadom zo súčasnej produkcie mäsa, ktorý by inak zostal nevyužitý.

Mydlá z loju sú cenovo dostupné pre každého a sú ľahko odbúrateľné.

Sú pre nás akceptovateľnějšie než mydla z palmového oleja alebo GMO rastlín. Takže preto :-)  

Mydlový sliz

Mydlový sliz je ekologický, účinný a veľmi lacný prostiedok na pranie rôzneho prádla. Jeho domáca výroba je ľahká a rýchla. Výhody a nevýhody Mydlový sliz je nezávadný pre prírodu, neobsahuje žiadne fosfáty a farbiva, je lacná a nespôsobuje alergie.

V tvrdej vode je pranie s mydlovým slizom veľmi problematické – mydlo sa v nej zráža. Dochádza k výraznému šednutiu prádla, ktoré je spôsobené zrazeným mydlom a nečistotami usadenými v textile.

Preto doporučujeme spolu so slizom používať aj máchadlo.

Ingredience 175 g mydlových vločiek alebo mletého olivového mydla na pranie.  

150 g práškovej pracej sódy (rozpúšťa tuk, zmekčuje vodu, odstraňuje škvrny a dezinfikuje) voda

Postup

Mydlové vločky nasypeme do vedra s asi litrom horúcej vody a za stáleho miešania necháme rozpustiť. Pridáme sódu, miešame a taktiež necháme rozpustiť. Celé vedro dolejeme horúcou vodou do 10 litrov. Vody môže byť viac aj menej, sliz je potom riedky alebo hustejší, podľa čoho upravujeme dávkovanie. Po vychladnutí má gelovú až pudingovú konzistenciu.

Použitie

Sliz dávkujeme priamo do bubna pračky, cca 250 ml na jedno pranie. Dávka závisí na koncentrácii slizu a stupňi znečistenia prádla. Ideálne dávkovanie zistíte po niekoľkých prvných praniach.

Ako na škvrnyŠkvrny od jedla, krvi či trávy pred praním ošetríme žlčovým mydlom, silne znečistené prádlo namočíme do kupeľa s odstraňovačom škvŕn Puer.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: